فراخوان همیاری به خانواده زندانیان

فراخوان همیاری به خانواده زندانیان
فراخوان همیاری به خانواده زندانیان
فراخوان همیاری به خانواده زندانیان

فراخوان همیاری به خانواده زندانیان

عید نوروز نزدیک است و نیاز مبرم خانواده های زندانیان عقیدتی و سیاسی  به همیاری موردی است که بی تعارف باید مطرح شود و با کمک و هماهنگی جامعه  بصورت خود جوش حل و فصل شود و این یک 

فراخوان همیاری به خانواده زندانیان است که شامل حال همه زندانیان عقیدتی و سیاسی و قومی از همه ادیان و اقوام است .

گروه های فشار با اهرم اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی  و حقوقی قصد دارند هم زندانیان و هم خانواده های ایشان را بتدریج ضعیف و نابود سازد و در اینجاست که مردم مهربان ایران زمین با یاری و یاوری به این خانواده ها هم از نظر اقتصادی و هم از جنبه اجتماعی و فرهنگی و حقوقی  ثابت می کنند که زندانی و خانواده او تنها نیست .

خانواده زندانیان هم نباید احساس شرم یا خجالت کنند باید پذیرای این هدایا باشند تا زنجیر عشق تداوم داشته باشد کودکان و نوجوانان و تمام اعضای خانواده به انواع کمک احتیاج دارند .

شاید مشورت در خانواده بستگان و دوستان و همکاران بتواند روشی باشد که مشکلات را شناسایی کنند و خانواده هم می توانند الویت های خودشان را اعلام کنند شاید در خانواده ای نیاز به پوشاک مهم باشد و در خانواده دیگر اجاره مسکن یا مواد غذایی ؛ اما گروه هایی می تواند تشکیل شود و مثلا کارتهای هدیه از بانک ها خریداری کنند و به خانواده های هدیه کنند تا خانواده ها با توجه به مشکلات خود اقدام به رفع آن نمایند.

از افرادی که از زندانیان بی گناه چک یا  اوراق تعهد مالی دارند و یا از کاسبانی که محل کسب ایشان پلمپ شده طلب دارند تمنا داریم که فعلا فشار وارد نکنند تا این افراد بتوانند درد و فشار جدیدی را علاوه بر فشار نظام و علما نداشته باشند .

فشار نظام برای ایجاد ضعف در بین گروه های مدنی و فعالین اجتماعی به وضوح مشاهده می شود و متاسفانه سیستم و تشکیلاتی برای رفع این مشکلات وجود ندارد و تنها راه فعلا اقدامات فردی و جمعی افراد نزدیک به این خانواده ها است و دیگر عزیزان هم اگر تمایل دارند می توانند به نزدیکان این خانواده ها اعلام آمادگی کنند .

البته این فشارها فقط برای خانواده زندانیان نیست بلکه برای بسیاری از بهاییان و اقلیت های دینی که محل کسب و کارشان ماهها و گاه سالها پلمپ شده  است و باید راهی برای رفع این مشکلات پیدا شود و به دلیل تعطیلی تشکیلات راهی سیستماتیک وجود ندارد و اطرافیان باید متوجه باشند و تنها به تعارف بسنده نکنند و حتی اگر افرادی امکانات بهتری دارند بصورت غیر مستقیم کمک هایی مستمر را فراهم کنند.

نظام ؛ جامعه بهایی و سایر اقلیت های کشور را تا حد مرگ فشرده کرده است و متاسفانه حیا و شرم و  احساسات دینی در ایشان وجود ندارد که مانع رفتارهای غیر انسانی و غیر قانونی باشد و فقط مردم ایران زمین هستند که با اتحاد و وحدت باید از شکسته شدن افراد جلوگیری کنند .

افراد زندانی هم متاسفانه در زندان مواد غذایی و بهداشتی و حتی پوشاک مناسب ندارند و دوستان ایشان هم می توانند به خود زندانیان هم کمک هایی ارسال کنند و چقدر خوب است که با هماهنگی گروه هایی این کمک ها مستمر و منظم باشد .

گاهی نیاز به کمک های مالی نیست و کمک حقوقی لازم است یا کمک های پزشکی و شناسایی نیاز های زندانیان هم باید هرچه سریعتر رفع شود تا روحیه ایشان برای تحمل فشارهای غیر انسانی و غیر قانونی طولانی حفظ شود .

گاه نیاز فرزندان زندانیان به کمک های درسی هست که لازم است افرادی که بار علمی خوبی دارند به کمک علمی این فرزندان اقدام کنند .

گاهی هم نیاز به رسانه ای شدن مشکلات این زندانیان هست که برخی زندانیان ظاهرا مورد بی توجهی و یا شاید احساس بی مهری کنند در حالی که دوستان رسانه ها اطلاعی باید داشته باشند تا منتشر سازند و تا خانواده زندانیان اطلاعی ندهند رسانه ها راه زیادی برای بدست آوردن و مطلع شدن از مشکلات ایشان ندارند .

ایام عید شاید بهانه ای باشد برای ایجاد جمع های مشورتی که بصورت منظم به خانواده های زندانیان سرکشی کنند و خانواده ها هم لطف کنند بدون احساس ناراحتی مسائل و مشکلات را طرح کنند تا جامعه به حل و فصل آن اقدام کنند .

شاید فراخوان رسانه ای یا ایجاد کمپین هایی حقیقی لازم باشد تا جامعه بتواند به اقداماتی اساسی و مهم و حتی یادگیری حل مسائل بحرانی زندانیان اقدام کنند شاید فردا این مشکلات خدای نکرده برای ایشان یا دوستان و بستگان و همکاران ایشان رخ دهد .

از بسیاری از علما و روحانیون روشن ضمیر می خواهیم  تا از نفوذ روحانی خود استفاده کنند و مردم را به کمک های انسانی تشویق کنند .

از بسیاری از فعالین مدنی مطرح در جامعه دعوت می کنیم تا در حد امکان از بلندگوی رسانه ها استفاده کنند و مردم را دعوت به همیاری و همکاری کنند .

از بسیاری از کارمندان و کارکنان و کارمندان  زندان ها و دادگستری و دوائر  قوه قضاییه  خصوصا از دادستانهایی که شرف اسلامی و انسانی را سر لوحه خود دارند و می دانند و باور دارند که بسیاری از زندانیان بی گناه هستند در حد مقدور خود به رساندن این کمک ها به زندانیان یاری کنند .

از قضات و بازجو هایی که می دانند و می خواهند از گروه های فشار دور باشند درخواست داریم که در حد امکان به صورت مستقیم و غیر مستقیم از فشارها بکاهند تا امکان زندگی تا رفع این مشکلات؛ زندانیان بتوانند به زندگی در بند و حبس ادامه دهند .

از مجامع بین المللی و جهانی هم می خواهیم از تمام نفوذ و قدرت خود برای کاهش و محو این فشارها بر زندانیان و خانواده ایشان کوتاهی نکنند .

از تمام رسانه های جهان از همه کشورها می خواهیم که توجه خاصی به مشکلات خانواده زندانیان و زندانیان ایران داشته باشند و برنامه ای مستمر برای یادآوری اذهان داشته باشند تا مسئولین بدانند هزینه اذیت و آزار مردم بی گناه بسیار زیاد است .

از نمایندگان مجلس واستانداران و فرمانداران و سایر مسئولین که به خدا و اسلام و قرآن اعتقاد حقیقی دارند می خواهیم که تمام توان خود را در رفع مشکلات خانواده های زندانیان و سایر مردم تحت فشار همت کنند .

شاید دور از ذهن باشد اما در خاتمه از روسای سه قوه آقای صادق لاریجانی و علی لاریجانی و حسن روحانی هم این درخواست را می کنیم که رضایت مردم میزان رضای الهی است و برای رضای خدا ارزش قائل باشید و درکی از فشارهای وارده داشته باشید و اگر قدری می توانید از کرسی ریاست فاصله بگیرید به کاهش فشارها دستور عملی دهید .

و حال شاید عجیب باشد که بخواهیم از آمر فشار بخواهیم از فشار بکاهد اما از فرمانده کل قوا و رهبر سیاسی  و مذهبی ایران هم بخواهیم با آنکه تا به حال فرمان فشار و اذیت و آزار را داده اید اما اگر این متن بر فرض محال بدست شما برسد جوابگوی درد مردم هم باشید و اگر لحظه ای نور بر قلبت شما تجلی کرد به آن نور توجه کنید و فشارها را پایان دهید .

کمپین بهایی مشتاق دریافت نظرات دوستان عزیز از سراسر جهان می باشد تا با هم بتوانیم قدمی در رفع این مشکلات برداریم .

تمنا داریم این مقاله را به اشتراک بگذارید  و در مجامع و گروه های خود جوش مطالعه نمایید و اگر راهی پیدا کرده اید که قابل طرح در رسانه ها می باشد برای ما ارسال کنید.

راههای تماس با ما

 

info@bahaicamp.com
https://www.facebook.com/bahaicampaigon
https://www.instagram.com/bahaicampaign
https://telegram.me/bahaicamp

https://telegram.me/hooshmandparvaane
https://twitter.com/bahaicampign
لطفا اخبار و مقالات خود را برای انتشار در سایت کمپین بهایی به این ایمیل info@bahaicamp.com و یا به تلگرام https://telegram.me/MehrshadJoneydi بفرستین .
پشاپیش از همکاری و همیاری شما ممنونیم

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.