درسا کمالی شهروند بهایی با وجود کسب رتبه ۴۰۰ محروم از تحصیل شد

photo_2016-09-22_03-43-24

درسا کمالی شهروند بهایی با وجود کسب رتبه ۴۰۰ محروم از تحصیل شد
به گزارش کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی: درسا پس از شرکت در کنکورسال ۱۳۹۵ و مجاز شناخته شدن برای ورود به دانشگاه به دلیل اعتقاد به دیانت بهایی با نقض پرونده مواجه و محروم از تحصیل در دانشگاه شد.
این شهروند بهایی در این رابطه می افزاید: در کنکور ریاضی رتبه 3000 و در کنکور زبان رتبه 400 را کسب کرده ام . ولی فقط مدت کوتاهی رتبه ی من در سایت قابل مشاهده بود ، و با اینکه برای تمام دانشگاه های روزانه مجاز به انتخاب رشته بودم بعد از چند دقیقه تمام نوشته های مجاز ، غیر مجاز شد
و من حتی مجاز به انتخاب رشته هم نشده ام ، یعنی در همان مرحله ی اول نقص پرونده شدم .
«نقص در پرونده» بهانه ای است که معمولا از سوی سازمان سنجش برای محروم ساختن شهروندان بهایی از ورود به مقاطع تحصیلی عالی یا تکمیلی استفاده میشود.
بر طبق مصوبه محرمانه شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، بهائیان علاوه بر محرومیت از اشتغال در اماکن دولتی، از تحصیلات دانشگاهی نیز محروم هستند. هر چند این رویه بارها مورد اعتراض نهادهای مدافع حقوق بشر و جامعه بین المللی قرار گرفته است با این حال حکومت ایران نه تنها هیچ نشانه ای از تغییر رویه خود نشان نداده بلکه تنها مرکز تحصیلی مجازی جوانان بهایی محروم از تحصیل در ایران که به همت اعضای این اقلیت مذهبی راه اندازی شده بود را تعطیل کرد و موسسان و مدرسان آن را به حبس های طویل المدت محکوم نمود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.