درسا مصطفوی شهروند بهایی ساکن تهران محروم از تحصیل شد.

درسا مصطفوی شهروند بهایی ساکن تهران محروم از تحصیل شد.

به گزارش کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی : درسا مصطفوی شهروند بهایی ساکن تهران پس از شرکت در کنکور سراسری به دلیل اعتقادی با نقض پرونده مواجه و از ادامه تحصیل در دانشگاه محروم شد.

این شهروند بهایی در رابطه با محرومیت خود متن زیر را انتشار داده است

گله نميكنم

شكايتي ندارم

فحششون نميدم

ناراحت نيستم

چرا؟؟! چون اتفاقا دلم براشون ميسوزه

دلم براي عدم آگاهيشون

براي كم سواديشون

براي قدرت درك و فهم پايينشون ميسوزه

جووناي بهايي الان سالهاست كه با پيام “نقص پرونده” مواجه ميشن… پيام كه چه عرض كنم؟ بيشتر بهانه اس! چون كسي كه پروندش واقعا ناقص باشه اجازه نداره حتي كنكور بده

آقاي ظريف مياد ميگه: بهايي بودن تو ايران جرم نيست!

آقاي ظريف اتفاقا بهايي بودن تو ايران جرم بزرگيه! اگه نيست چرا جووناي بهايي اجازه ي ادامه تحصيل ندارن؟ چرا بهايي ها صرفاً به خاطر اعتقاداتشون به حبس هاي طولاني مدت محكوم ميشن؟ چرا مغازه هاي بهايي ها پلمپ ميشه؟ چرا اجازه ندارن تو ادارات دولتي كار كنن؟ چرا نبش قبر ميشن؟ چرا…؟ بهايي بودن تو جايي كه حتي جنازتم آرامش و آسايش نداره اتفاقا جرم بزرگيه!

فقط ميخوام بدونيد “نقص پرونده” كردنتون نه تنها ما رو متوقف نميكنه بلكه قوي ترمون ميكنه براي رسيدن به اهدافمون…

در سال‌های گذشته، اعلام “نقص در پرونده” داوطلبان بهایی ورود به دانشگاه‌ها در ایران معادل محرومیت از تحصیل آن‌ها بوده به نظر می‌رسد که این روند، در سال جاری نیز ادامه پیدا کند.

محرومیت از تحصیل بهاییان در دانشگاه‌های ایران با استناد به مصوبه‌ی ششم اسفند 1369 “شورای عالی انقلاب فرهنگی” صورت می‌گیرد که بهاییان را علاوه بر محرومیت از اشتغال در اماکن دولتی، از تحصیلات دانشگاهی نیز محروم می‌کند.

بر اساس بند سوم این مصوبه، نه تنها باید از ثبت نام بهاییان در دانشگاه‌ها جلوگیری به عمل آید بلکه چنان‌چه هویت بهایی فردی بعد از ثبت نام و “هنگام تحصیل” نیز احراز گردد، باید از تحصیل محروم

شود

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.