جناب عفیف نعیمی به زندان رجایی شهر بازگشتند

جناب عفیف نعیمی به زندان رجایی شهر بازگشتند
جناب عفیف نعیمی به زندان رجایی شهر بازگشتند
به گزارش کمپین بهایی: عفیف نعیمی،یکی از هفت مدیر جامعه بهایی, محبوس در زندان رجایی شهر که جهت معالجه چند مدتی در بیمارستان قلب تهران بستری بودند و بعد برای ادامه معالجات در بیرون زندان بودند ، شب گذشته به زندان برگردانده شد.
عفیف نعیمی یکی از رهبران جامعه بهایی ایران که به «یاران ایران» معروف هستند، ۷ سال پیش به بیست سال زندان محکوم شده است.
عفیف نعیمی 53 ساله ،سالها در جامعه بهایی خدمت کرده است . ایشان به طور داوطلبانه به عنوان معلم کلاس های کودکان و بزرگسالان و عضو هیات معاونت ، که نهادی انتصابی برای ترویج و تشویق آموزش در میان بهائیان است، فعال بود.
از جمله اتهاماتی که به ایشان وارد می کنند تبلیغ دیانت است.عفیف نعیمی یک صنعتگر است که نتوانست رؤیای پزشک شدن خود را دنبال کند، زیرا به عنوان یک بهائی از دسترسی به تحصیلات دانشگاهی محروم ماند. نعیمی در عوض، توجه خود را به تجارت، یکی از مسیرهای کاری معدودی که برای بهائیان باز است معطوف کرد.
او کارخانۀ پتوسازی و منسوجات پدر همسر خود را به دست گرفت. آقای نعیمی، متولد ١٥ شهریور ٦( ١٣۴٠ سپتامبر ١٩٦١( در یزد، مدتها در خدمات داوطلبانۀ بهائی فعال بوده است.او در اوایل دهۀ ٦۰ )دهۀ ١٩٨۰ میالدی( با خانم شهره خلخی ازدواج کرد. آنها دو پسر دارند.
آقای نعیمی به دلیل بیماری قلبی مدتی را در بیمارستان قلب تهران بستری بوده است.
هفت رهبر بهائی که بدواً به ٢٠ سال زندان محکوم شدند مدت‌ها به جامعۀ ایران و جامعۀ بهائی هر دو خدمت کرده‌اند. شش نفر از این جمع در تاریخ ۱۴ مه ۲٠۰۸ (۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷) در خانه‌های خودشان در تهران دستگیر شدند. نفر هفتم، مهوش ثابت، قبل از دیگران، در تاریخ ۵ مارس ۲٠۰۸ (۱۵ اسفند ۱۳۸۶)، در جریان سفری به مشهد دستگیر شده بود. این افراد هفته‌ها بدون هیچ اطلاعی در بازداشت بودند.

 

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.