گزارش هفته

گزارش هفتگی کمپین بهایی 16/11/95
گزارش هفتگی کمپین بهایی 16/11/95
گزارش هفتگی کمپین بهایی 16/11/95

دانلود گزارش بصورت pdf لینک اول 

دانلود گزارش لینک دوم 

محمد تدریسی شهروند بهایی ساکن یزد به قید وثیقه آزاد شد

به گزارش کمپین بهایی محمد تدریسی شهروند بهایی که در تاریخ پنجم بهمن ماه به دلیل اعتقادات دینی بازداشت شده بود بصورت موقت به قید وثیقه آزاد شده است

شهروندان بهایی به علت اعتقاد به جمیع ادیان الهی  و احترام به پیامبران و رسولان حضرت پروردگار معتقد هستند که خداوند بنا به اراده خویش عمل می کند و بشر ضعیف کوچکتر از آنست که بتواند قدرت و عظمت الهی را محدود نماید .

بهاییان اعتقاد دارند که جمیع ادیان الهی هر یک برای زمانی خاص برای بشریت مبعوث می شوند و بنا به رشد  و تعالی جامعه و نیاز به تعالیم و احکام جدید و نحوه ارتباط به حضرت حق خداوند کتاب جدید و پیامبری جدید فرستاده و خواهد فرستاد .

حال برخی از علما و مسئولین که توان استدلال و منطق و مباحثه  و مناظره در خود مشاهده نمی کنند سعی می کنند که با اعمال فشار جامعه مسلمین را از حقیقت الهی دور نگاه دارند و برای همین موضوع به فشارهای بسیار شدید بر جامعه بهایی وارد نموده تا مردم بدانند که اگر بخواهند پیرو حقیقت الهیه باشند باید هزینه ای گذاف و بهایی بسیار بپردازند


اخراج دانشجوی بهایی سوگل کاظمی در ترم پنج از دانشگاه

اخراج دانشجوی بهایی سوگل کاظمی در ترم پنج از دانشگاه

 

به گزارش کمپین بهایی سوگل کاظمی دانشجوی شهروند بهایی در ترم پنج رشته مهندسی شهرسازی از ادامه تحصیل محروم شده است

متاسفانه اقدامات غیر انسانی و غیر اخلاقی گروه های فشار با تایید برخی از مسئولین  در موارد علمی و اقتصادی و اجتماعی بر بهاییان تشدید یافته و در شهرهای مختلف گسترش یافته است

 

دانشجویان بهایی 37 سال است که امکان ادامه تحصیلات عالیه را به دلیل اعتقادات دینی نداشته اند

و اساتید این دانشجویان هم به دلیل کمک علمی به حبس های طویل المدت محکوم شده اند

 

متاسفانه این رفتارهایی که به نام دین و به نام اسلام انجام می شود در تمام جهان در حقیقت به نوعی تبلیغ علیه نظام است و این برخی از مسئولین هستند که در حال زیر سئوال بردن نظام و حکومت هستند

به گزارش کمپین بهایی دو شهروند بهایی ساکن زاهدان به دلیل اعتقادات روحانی و دینی در زاهدان بازداشت شدند ؛ سرکار خانم شعله رام و همسر ایشان جناب آقای شایان رحیمی صبح امروز سیزدهم بهمن 1395 توسط ماموران اطلاعاتی و امنیتی به مکان نامعلومی  منتقل شده اند .

این دو شهروند بهایی صبح امروز ابتدا در محل کار اقای رام پدر شعله  ؛ هم محل کار را تفتیش کردند هم خانم رام را دستگیر کردند و بعد به محل کسب و کار همسر ایشان رفته و هم تفتیش کردند و هم جناب رحیمی را بازداشت کردند .

اتهامات این زوج و شهروندان بهایی  ( اقدام علیه امنیت ملی ) اعلام شده است اتهامی سراسر کذب و دروغ و بی پایه و اساس که متاسفانه در دولت جناب روحانی که به سران کشورهای غربی توصیه می کنند که خشونت و فشار دینی را در دولت های خود تجربه نکنند اما در دولت و سیستم ایران متاسفانه شهروندان بهایی و سایر اقلیت های قومی و دینی و مذهبی فاقد امنیت و آسایش اجتماعی و حقوق شهروندی هستند .

در بسیاری از شهرهای ایران حملات بر جامعه بهایی تشدید یافته است و دولت مردان و مسئولین بیشتر بفکر بازی های انتخاباتی در آینده هستند.

سیامک صدری برای فوت مادرش به مرخصی آمد

به گزارش رسیده به کمپین بهایی سیامک صدری شهروند بهایی ایرانی متاسفانه مادر عزیزش را در زمانی که در بند و حبس بود از دست داد و قرار است امروز مادرش عزیز و مهربانش را دفن کند 

سیامک صدری و دهها زندانی بهایی به عنوان شهروندان ایرانی خود را موظف می دانند به خدمت در جهت اعتلای کشور بپردازند و با نهایت صداقت و امانت و شرف انسانی با اخلاق طیبه طاهره و اعمال پاک به هم نوع خود اعم از مسلمان یا غیر مسلمان خدمت کنند ؛ در پرونده این زندانیان بهایی آنچه در طول 37 سال گذشته می درخشد پایبندی به اعتقاد به خداوند و فضائل الهی و ملکوتی است 

حال نگاهی کوتاه و مختصر به وضعیت او می کنیم :

وضعیت حکم قطعی
تاریخ تولد 1352
متولد یزد
ساکن گرگان
محل دستگیری گرگان
محل نگهداری کرج
نام زندان رجایی‌ شهر
تاریخ دستگیری 1391/07/26
تاریخ آزادی 1396/06/29
قاضی مقیسه
دادگاه شعبه
۲۸ دادگاه انقلاب تهران
اتهامات تبلیغ علیه نظام،عضویت در تشکیلات مخفی بهائی و همکاری با دول متخاصم
میزان حبس 60 ماه
میزان وثیقه
سیامک صدری در 5 اسفند 1352 درشهر یزد متولد شد. اودر کودکی پدر خود را از دست داد ومادرش بهیه سعیدنیا که در آن زمان کارمند ارشد اداره کشاورزی بود به تنهائی سرپرستی او و دو برادرش را بر عهده گرفت

پس از چندی ،در سال 1360 به علت اعتقادش به دیانت بهائی از اداره کشاورزی اخراج شد و باین ترتیب گذران زندگی برای او و فرزندانش سخت تر گردید. اما سیامک جوانترین فرد در بین زندانیان استان گلستان می باشد. و خود جوانی مودب و موقر است. سیامک صدری با خانم مهشان کارگر ازدواج کرد شغلی در شرکت انتقال نیرو داشت و به همین علت در شهرهای مختلف از جمله:کرمان،ایرانشهر، اندیمشک، کرمانشاه،بابل،مشهد زندگی کردند و از سال 1380 در گرگان ساکن شدند.

ثمره ی ازدواج این دو زوج جوان اکنون یک پسر 15 ساله و یک دختر 11 ساله است.فرزندان او در سنین حساسی هستند که نیاز بیشتری به حضور پدر دارند و سیامک به این موضوع خوب واقف است .هر بار در سالن ملاقات اکثر وقتش را با جدیت به گوش دادن به صحبت های فرزندانش اختصاص می دهد.دو نفرشان را در دو طرف خود می نشاند و با دستانش آنها را در آغوش گرفته ،عشق خود را نثار آن ها میکند…حقیقتا دیدن چنین صحنه هائی در سالن ملاقات ،خود داستان هائی شنیدنی را حکایت میکند .حکایت عشق و دلدادگی و ابراز دلتنگی های همسران و فرزندان با پدران. سیامک تقریبا همیشه در ملاقات ها هدیه ای برای فرزندانش تدارک می بیند .اکثر مواقع کیک های خوشمزه ای با شکل های جورواجور به شکل شخصیت های کارتونی درست می کند .با وجود نبود امکانات با مواد مختلف رنگی سلیقه بسیار بخرج داده و ژله های متنوع برای بچه ها درست می کند.گاهی هم کیک هائی درست میکند و در ملاقات حضوری با خود همراه می آورد تا خانوادگی با هم میل کنند و همه ی اینها نشان از توجه و دقت نظر او به همسر و دو فرزندش دارد.در زندان ،اکثر کیک های تولد را سیامک درست می کند ،چه برای زندانی ها و چه برای خانواده هایشان در بیرون. او درپختن کیک و شیرینی و غذاهای خاص بسیار ماهر است.

شغل وی تا قبل از دستگیری، ساختمان سازی و همچنین طراحی آن بود و بعنوان معمار تجربی همواره در خدمت به همشهریان خود کوشش می کرد.بطوریکه هم اکنون افرادی که از نزدیک در زمینه کاری با او ارتباط داشتند از او به نیکی یاد می کنند. و اما در انجام وظایف روحانی خود و خدمت به احباء بسیار مشتاق و فعال بود خصوصا در ارتباط با قشر جوان جامعه ی بهائی احساس مسئولیت بسیار می کرد . در حال حاضر بیشترین دغدغه و نگرانی او مسافرت هر هفته همسر و فرزندان اش برای ملاقات در زندان می باشد و همچنین سرپرستی مادری که سالیان سال برایش زحمت کشیده و اکنون به علت بیماری آلزیمر پیشرفته در خانه سالمندان به سر می برد.

دادگاه سه شهروند بهایی به دلیل اعتقادات دینی در مشهد نیمه تمام ماند 
به گزارش رسیده به کمپین بهایی جنابان خشایار تفضلی , شایان تفضلی و سینا اقدس زاده در دادگاه انقلاب شهر مشهد برگزار شد اما دادگاه به دلیل کمبود وقت به تاریخ 25 بهمن ماه موکول شده است
این سه شهر وند بهایی در نهم بهمن در شعبه هشتم دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی منصوری تشکیل شده بود
این عزیزان و شهروندان بهایی به دلیل اعتقادات روحانی ودینی خود در تیر ماه 1391 بازداشت شده بودند
اما بهاییان دیگری هم در تیرماه 1391 بازداشت شدند و نگاهی به این متن داشته باشیم

(( این متن در سال 1391 تدوین و نوشته شده است ))
گرداوری و تهیه : لوا متحده
۲ تیرماه : ” کیوان رحیمیان ” شهروند بهایی ساکن تهران و یکی از اساتید دانشگاه مجازی بهاییان موسوم به موسسه علمی – آزاد به اتهام ارتباط با موسسه مزبور به ۵ سال حبس تعزیری و پرداخت ۹۷ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد .
– ” زهره نیک آئین ” شهروند بهایی ساکن سمنان که به حکم دادگاه بدوی به
۷ سال حبس تعزیری محکوم شده بود طبق رای دادگاه تجدید نظر به ۲۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد .
– ” شهره اعظمی ” شهروند بهایی ساکن سمنان که طبق حکم دادگاه بدوی به
۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود به رای دادگاه تجدید نظر به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد .
– ” سپهر سبحانی ” شهروند بهایی ساکن سمنان که به حکم دادگاه بدوی به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود طبق رای دادگاه تجدید از اتهام مزبور تبرئه شد .
۳ تیر ماه : ماموران امنیتی به منزل ” طاهر اسکندریان ” شهروند بهایی ساکن سمنان مرجعه کرده و پس از تفتیش محل ، نامبرده را نیز بازداشت و به اداره اطلاعات منتقل نمودند .
– جلسه دادگاه ” فواد مقدم ” شهروند بهایی ساکن اصفهان به اتهام همکاری با دانشگاه مجازی بهاییان در شعبه
۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار گردید .
۵ تیر ماه : ” اشکان فروهی برجنی ” دانشجوی سال چهارم رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه به دلیل اعتقاد به آیین بهایی از تحصیل محروم شد .
– ماموران پاسگاه انتظامی روستا کتا با دردست داشتن حکمی تاریخ گذشته از دادگستری به مصادره اموال و املاک کشاورزان بهایی این روستا پرداخته و تعدادی از ایشان را هم بازداشت نمودند قابل ذکر است طی ماههای گذشته فشار بر روستاییان بهایی روستای کتا برای رها کردن زمین ها و بیرون راندن ایشان از کتا افزایش یافته است .
۱۰ تیر ماه : جلسه دادگاه ” امان الله مستقیم ” شهروند بهایی ساکن شیراز به اتهام همکاری با دانشگاه مجازی بهاییان در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار گردید .
– ” فرهاد صدقی ” زندانی بهایی که در حال گذراندن محکومیت
۴ ساله در زندان رجایی شهر می باشد جهت مرخصی درمانی اعزام شد .
۱۱ تیر ماه : ” ثمین احسانی ” شهروند بهایی و فعال حقوق کودک از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد .
۱۲ تیر ماه : اداره اطلاعات سمنان طی یک برنامه سازمان یافته طی ماههای اخیر اقدام به افزایش فشار بر شهروندان بهایی ساکن دازگاره افشار از توابع سنگسر در استان سمنان نموده اند تخریب بند ذخیره آب و مصادره دام و احشام کشاورزی بهاییان از جمله این موارد بوده است .
– ” ترانه ترابی ” شهروند بهایی ساکن سمنان که به حکم دادگاه بدوی به
۵ سال و ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود طبق رای دادگاه تجدید نظر استان سمنان به ۲۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد .
– ” الهام روزبهی ” شهروند بهایی ساکن سمنان که طبق حکم دادگاه بدوی یه
۳ سال حبس تعزیری محکوم شده بود به رای دادگاه تجدید نظر استان به ۲۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد .
۱۴ تیر ماه : ” میثاق افشار ” دانشجوی رشته علوم سیاسی داشگاه شهید بهشتی تهران پس لز ۸ ترم تحصیل به دلیل اعتقاد به آیین بهایی از داشگاه اخراج شد .
۱۵ تیر : طی روزهای اخیر محل کسب ( فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی ) یک شهروند بهایی ساکن بجنورد به نام ” هوشمند ثنایی ” پلمپ شد مسئولین مربوطه هیچ دلیلی جهت این اقدام ارائه ندادند .
۱۶ تیر ماه : دوران بازداشت یک خانواده سه نفره بهایی ساکن کرمان به نام های ” بختیار راسخی ” و ” فرحناز نعیمی ( همسر) ” و ” فرین راسخی ( فرزند ) ” پس از ۶ ماه بازداشت موقت در زندان کرمان تمدید شد .
۱۷ تیر ماه : ” عزیز الله سمندری ” پس از بازداشت توسط ماموران امنیتی در منزل برای گذراندن محکومیت ۵ ساله به زندان اوین منتقل گردید .
– ” میعاد افشار ” دانشجوی محروم از تحصیل بهایی توسط ماموران امنیتی در منزل بازداشت و به اداره اطلاعات بندر عباس منتقل گردید .
۲۰ تیر ماه : ماموران امنیتی طی روز جاری و روز بعد به منازل چندین شهروند بهایی ساکن تهران مراجعه و پس از تفتیش محل نامبردگان ذیل را بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل نمودند : عادل نعیمی و ( همسرش ) الهه فراهانی – سارنگ اتحادی و ( همسرش ) نسیم اشرفی – شهاب دهقانی و ( همسرش ) شمیس مهاجر – امیر مقامی فرد – امیر مزیدی و ژینوس رحیمی
۲۱ تیر ماه : سه شهروند بهایی ساکن مشهد به نام های ” خشایار تفضلی ” ، ” شایان تفضلی ” و ” سینا اقدس زاده ” پس از تفتیش منازلشان توسط ماموران اداره اطلاعات ، بازداشت شدند .
۲۴ تیر ماه : دو شهروند بهایی ساکن شیراز به نام های ” حمید اسلامی ” و ” رحمان وفایی ” پس از تفتیش منازلشان توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند .
– دو شهروند بهایی به نام های فواد مقدم و امان الله مستقیم به
۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند .
۲۵ تیر ماه : ” فاران حسامی ” شهروند بهایی ساکن تهران که پیش از این به حکم دادگاه بدوی به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده بود هنگام مراجعه به دادسرای اوین برای پیگری پرونده همسرش – کامران رحیمیان – بازداشت و برای گذراندن محکومیت به زندان اوین منتقل شد .
۲۶ تیر ماه : ” گودرز بیدقی ” شهروند بهایی ساکن سنگسر از توابع سمنان برای گذراندن محکومیت یک ساله پس لز احضار و معرفی خود به زندان سمنان منتقل شد .
– ” عفیف نعیمی ” یکی از مدیران سابق جامعه بهایی ایران که در حال گذراندن محکومیت
۲۰ ساله در زندان رجایی شهر می باشد پس از سه ماه که مسئولین زندان از اعزام ویبه بیمارستان جلوگیری می کردند به بیمارستان اعزام شد نامبرده مبتلا به ناراحتی شدید غدد لنفاوی و تورم در ناحیه گلو است که عدم رسیدگی پزشکی موجب حاد شدن وضعیت این بیمار شده است .

۲۷ تیر ماه : اداره اطلاعات استان خوزستان طی چند هفته اخیر با احضار و تهدید حداقل ۲۰ خانواده مسلمان که با شهروندان بهایی ارتباط داشته اند از ایشان خواسته اند ارتباطشان را بهاییان قطع درغیر اینصورت از فعالیت اقتصادی ایشان ، ممانعت یا فرزندشان دچار مشکل خواهند شد
– میعاد افشار پس از
۱۰ روز بازداشت موقت به قید وثیقه معادل ۶۰ میلیون تومان از اداره اطلاعات بندر عباس آزاد شد .
۲۸ تیر ماه : ” سارا محبوبی ” شهروند بهایی ساکن ساری برای گذراندن محکومیت ۱۰ ماه حبس تعزیری خود را به دایره اجرای احکام معرفی و به زندان ساری منتقل شد .
۳۱ تیرماه : یک شهروند بهایی ساکن سمنان به نام ” عرفان احسانی ” به حکم دادگاه انقلاب شهر مذکور به اتهام تبلیغ علیه نظام و تبلیغ آیین بهایی به یک سال حبس تعزیری محکوم شد .
محکومیت به حبس و جریمه دو شهروند بهایی در سمنان
” نادر کسایی ” شهروند بهایی ساکن سمنان به حکم دادگاه بدوی به اتهام تبلیغ علیه نظام و تبلیغ بهاییت به یک سال حبس تعزیری محکوم شد .
یاداوری می شود نامبرده در اسفند ماه سال
۱۳۸۹ ، بازداشت و در فروردین ماه سال بعد به قید وثیقه آزاد شد سپس به حکم دادگاه انقلاب سمنان و تائید دادگاه تجدید نظر استان مزبور به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد که منجر به بازداشت نادر کسایی در زمستان سال ۱۳۹۰ برای گذراندن دوران محکومیت در زندان سمنان شد که نامبرده پس از گذراندن ۳ ماه از دوران محکومیت ، به دلیل آنکه حکم مذکور توسط دیوان عالی کشور لغو شد به قید وثیقه آزاد گردید و با محاکمه مجدده به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است . قابل ذکر است همسر نامبرده به نام شهره اعظمی نیز چندی قبل به رای دادگاه تجدید نظر به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است .
از طرف دیگر یک شهروند بهایی دیگر ساکن مهدیشهر ( سنگسر ) از توابع سمنان به نام ” ندا مجیدی ( قربانی ) در دادگاه بدوی به پرداخت
۴۰ میلیون ریال محوم شد . یاداوری می شود نامبرده در آذر ماه ۱۳۹۰ در حالیکه باردار بوده حدود یک ماه بطور مداوم مورد بازجویی اداره اطلاعات سمنان قرار می گرفت .

دادگاه سه شهروند بهایی در مشهد برگزار شد
خبرگزاری هرانا – سه شهروند بهائی ساکن مشهد به نام های خشایار تفضلی، شایان تفضلی و سینا اقدس زاده در دادگاه انقلاب اسلامی مشهد محاکمه شدند.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه خشایار تفضلی، شایان تفضلی و سینا اقدس زاده سه شهروند بهائی متهم به «تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ بهائیت» در تاریخ
۹ بهمن ماه در شعبه ۸ دادگاه انقلاب اسلامی مشهد به ریاست قاضی منصوری برگزار شد.
یک منبع نزدیک به این شهروندان در این مورد به گزارشگر هرانا گفت: “به دلیل کمبود وقت، جلسه دادگاه نیمه تمام ماند و جلسه بعدی به
۲۵ بهمن ماه موکول گردید.”
این سه شهروند بهائی در تیر ماه سال
۹۱ از سه هفته تا یک ماه ونیم بازداشت بوده اند. دادگاه مزبور مربوط به همین پرونده است.
شایان ذکر است هم اکنون در مشهد سه شهروند بهائی عضو یک خانواده، منوچهر خلوصی و دو فرزند دخترش؛ نیکا و نوا، در حال گذراندن دوران محکومیت حبس در زندان وکیل آباد هستند

کاهش حکم تینا موهبتی شهروند بهایی ساکن گرگان

بنا به گزارش رسیده به کمپین بهایی حکم تینا موهبتی به سه میلیون تومان جریمه نقدی کاهش یافت

چرا دستگیر شده بود چون اعتقاد به دیانتی دارد که خداوند برای بشریت در این زمان فرستاده است و هرگز وارد فعالیت های سیاسی نشده و نخواهد شد

فرد بهایی بنا به وظیفه روحانی خود موظف و مکلف به خدمت به کشور و هموطنان خود است

بهایی در سیاست دخالت نمی کند و از حزبی نه طرفداری می کند نه بر علیه آن دخالتی می کند

فرد بهایی اساسا تبلیغ علیه نظام و تشکیل گروههای مخالف نظام را هرگز در زندگی خود وارد نکرده و نخواهد کرد چرا که با تعالیم و احکام دیانت بهایی مخالف است

فرد بهایی همه انسانها را شریف می داند و حسن خاتمه را مجهول می داند در باره فرد یا گروهی قضاوت نمی کند

خود را عاشق محبوب الهی می داند و برای مخلوقات الهی عاشقانه خذمت می کند و سعی می کند هم خودش در کمالات انسانی رشد کند و هم اسباب رشد جامعه خود را فراهم کند

بهایی نفرت و کدورت و برودت را نهی می کند و فکر جنگ را تبدیل به فکر صلح می سازد

فرد بهایی اعتقاد به خداوند یگانه لاشریک له دارد و اعتقاد دارد که خداوند قدرت مطلق دارد و هر زمان که اراده نماید رسولی را مبعوث می سازد

به گزارش کمپین بهایی: عفیف نعیمی،یکی از هفت مدیر جامعه بهایی, محبوس در زندان رجایی شهر که جهت معالجه چند مدتی در بیمارستان قلب تهران بستری بودند و بعد برای ادامه معالجات در بیرون زندان بودند ، شب گذشته به زندان برگردانده شد.
عفیف نعیمی یکی از رهبران جامعه بهایی ایران که به «یاران ایران» معروف هستند،
۷ سال پیش به بیست سال زندان محکوم شده است.
عفیف نعیمی 53 ساله ،سالها در جامعه بهایی خدمت کرده است . ایشان به طور داوطلبانه به عنوان معلم کلاس های کودکان و بزرگسالان و عضو هیات معاونت ، که نهادی انتصابی برای ترویج و تشویق آموزش در میان بهائیان است، فعال بود.
از جمله اتهاماتی که به ایشان وارد می کنند تبلیغ دیانت است.عفیف نعیمی یک صنعتگر است که نتوانست رؤیای پزشک شدن خود را دنبال کند، زیرا به عنوان یک بهائی از دسترسی به تحصیلات دانشگاهی محروم ماند. نعیمی در عوض، توجه خود را به تجارت، یکی از مسیرهای کاری معدودی که برای بهائیان باز است معطوف کرد.
او کارخانۀ پتوسازی و منسوجات پدر همسر خود را به دست گرفت. آقای نعیمی، متولد ١٥ شهریور ٦( ١٣
۴٠ سپتامبر ١٩٦١( در یزد، مدتها در خدمات داوطلبانۀ بهائی فعال بوده است.او در اوایل دهۀ ٦۰ )دهۀ ١٩٨۰ میالدی( با خانم شهره خلخی ازدواج کرد. آنها دو پسر دارند.
آقای نعیمی به دلیل بیماری قلبی مدتی را در بیمارستان قلب تهران بستری بوده است.
هفت رهبر بهائی که بدواً به ٢٠ سال زندان محکوم شدند مدت‌ها به جامعۀ ایران و جامعۀ بهائی هر دو خدمت کرده‌اند. شش نفر از این جمع در تاریخ
۱۴ مه ۲٠۰۸ (۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷) در خانه‌های خودشان در تهران دستگیر شدند. نفر هفتم، مهوش ثابت، قبل از دیگران، در تاریخ ۵ مارس ۲٠۰۸ (۱۵ اسفند ۱۳۸۶)، در جریان سفری به مشهد دستگیر شده بود. این افراد هفته‌ها بدون هیچ اطلاعی در بازداشت بودند.

اینجا ایران است در شهر تهران پایتخت کشور مقدس ایران ؛ جایی که باید سرمشق جهان باشد اما در هشتم بهمن ما فردی که باید از او تقدیر شود و برایش امکاناتی فراهم شود تا در اعمال انسانی و خیر موفق تر شود به زندان می رود تا به عنوان یک شهروند بهایی در کوشش اعمال خیریه قدم نگذارد ؛ هاله غلامی بازداشت می شود چرا ؟

دستور داده اند که بهاییان در هیچ فعالیت مدنی و خیریه فعالیت نکنند ؟

آیا انسانیت هم جرم و اتهام جدیدی برای بهاییان است ؟

آیا کمک و دستگیری از فقرا و کودکان نیازمند نیاز به مجوز دارد ؟

در کدام شریعت و دین و مذهب افرادی که برای امور خیر پیش قدم می شوند باید متحمل حبس و زندان شوند ؟

کدام قاضی به کدام ماده قانونی استناد کرده است که زنی شریف ایرانی را به بند و حبس بکشند چرا که می خواهد در رفع گرسنگی و تشنگی کودکان کار قدمی بردارد ؟

جناب حسن روحانی ریاست محترم جمهور و جناب علی لاریجانی ریاست محترم مجلس و جناب صادق لاریجانی ریاست محترم قوه قضاییه آیا شما بزرگواران و سران سه قوه کشور مقدس ایران آیا سربلندی ایران پر شکوه را جویا هستید ؟ آیا طالب هستید که فرد انسانی در کودکی باید شرایط زندگی شرافتمندانه و انسانی داشته باشد ؟ آیا یک شهروند ایرانی که در این مسیر قدم برمی دارد را باید تقویت و تشویق کرد یا به زندان فرستاد ؟

شما به بهاییان ضاله می گویید ؛ این افرادی که مانع رشد و بالندگی ایران عزیز می شوند را به چه صفت و اسمی مخاطب باید کرد ؟ کدام ضاله هستند فردی که در مسیر صراط مستقیم الهی قدم بر میدارد یا فردی که مسیر مستقیم را مسدود می کند ؟

فرد بهایی خود را موظف میداند که هم در جهت رشد اخلاقی و انسانی خود کوشا باشد و هم در رشد اخلاقی جامعه خود را سهیم می داند

جامعه بهایی وظیفه دارد به نیازمندان در حد مقدور خود به گونه ای شرافتمندانه و انسانی کمک نماید تا بتواند در مسیر ارتقا قدم بردارد

این جرم نیست

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.