گزارش تکمیلی از روند تفتیش منازل سه شهروند بهایی در یزد

 

12066028_884655231647769_3098736082972193501_nگزارش تکمیلی از روند تفتیش منازل سه شهروند بهایی در یزد

به گزارش کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی:در پی یورش مقامات امنیتی به منازل سه شهروند بهایی در یزد و تفتیش این منازل , یکی از منابع آگاه در این رابطه گزارشی را به کمپین ارائه کرد.

اولین مورد تفتیش در منازل این شهروندان،منزل سهند ذاکری پور بوده است.

حدود ساعت ۸ صبح ۵ مرد به عنوان پستچی به درب منزل سهند مراجعه می کنند .که سهند دررابازمی کند سهند ماموران را شناسایی می کند به دلیل آنکه در بازداشت های شهروندان بهایی از جمله ناصرباقری همین ماموران حضور داشته اند.

پس از تفتیش منزل سهند ذاکری پور وی را با دستبند به اداره اطلاعات انتقال می دهند و تا حدود ساعت ۳ از وی بازجویی می کنند.

این منبع آگاه می افزاید:ماموران در روند بازجویی از این شهروند نوجوان بهایی می خواهند که خبرچینی کند. که باشجاعت قاطعانه سهند این مورد را  ردمی کند وسپس از وی تعهدمی گیرندکه جواب سایت ها وخبرگزاری ها را در این رابطه ندهد.

سهند در این رابطه به ماموران می گوید :نمی شودکه چیزی به کسی نگفت وجواب ندهد.

که ماموران می گویند می دانیم تاعصردرشبکه های اجتماعی خواهدبود ولی بگو بازجویی دررابطه باشبکه های اجتماعی وسوالات معمول دیانتی بوده است.

 

در دو تقتیش دیگر به منازل محسن قانع وسپس سیدحبیب الله دهقان نزدیک ساعت ۱۲ ظهر مراجعه شده است .

در تمامی تقتیش ها این منازل ماموران امنیتی موبایل, کیس کامپیوتر, تبلت وماهواره ومقداری از جزوات امری(بهایی) رابا خود برده اند.روند کلی این تقتیش ها شدید گزارش نشده است.

در مورد اول به منزل قانع تلفن زده اند که پستچی بسته دارد آدرس بدهید بسته ارسال شود. ودر آخرین مورد تفتیش  نیز بنام پستچی وارد منزل شده اند.

 

Related posts