پلمپ محل کسب ۲ شهروند بهایی در کرج

پلمپ محل کسب

به گزارش کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی: در روز چهارشنبه ۵ آبان ماه سال جاری ساعت ١٠ صبح فروشگاه عينك سازي آقاي رحماني بنام عينك بينائي و فروشگاه دنياي عينك آقاي بهشاد در خيابان شهيد دكتر بهشتي كرج با حضور چندين مامور پلمپ گرديد اين پلمپ محل كسب بهائيان در حالي صورت گرفته كه فروشگاه هائي كه در اين سه ماهه اخير به بهانه تمديد جواز كسب و تعطيلي ايام محرمه بهائيان هنوز در شرايط بسته بودن محل كسب و پلمپ قرار دارند. اخیرا جامعه بین المللی بهاییان روز سه شنبه اعلام کرد که تلاش های ایران برای سرکوب این اقلیت با شدت ادامه دارد و علیرغم قول های حسن روحانی رئیس جمهور ایران برای پایان تبعیض مذهبی و بهبود حقوق بشر از بعضی جهات شدت یافته هرچند از شیوه های کمتر عیان آن استفاده می شود.
این جامعه در یک گزارش ۱۲۲ صفحه ای گفت که دولت آقای روحانی “کمپین تحریک نفرت علیه بهایی ها” را تشدید کرده و از جمله بیش از ۲۰ هزار قطعه گزارش تبلیغاتی علیه بهایی ها در رسانه ها منتشر کرده است.
این گزارش می گوید که از زمان سر کار آمدن آقای روحانی در اوت ۲۰۱۳ حداقل ۱۵۱ بهایی دستگیر شده اند و حداقل ۳۸۸ مورد تبعیض اقتصادی از تهدید گرفته تا ارعاب برای بستن مغازه علیه آنها انجام شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.