پلمپ محل کسب ۲ شهروند بهایی توسط اماکن و ۳محل کسب دیگر در انتظار پلمپ

9901

پلمپ محل کسب ۲ شهروند بهایی توسط اماکن و ۳محل کسب دیگر در انتظار پلمپ

به گزارش کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی:محل کسب دو شهروند بهایی در تاریخ شنبه 3 مهرماه ۹۵ واقع در پاساژ رضا در کرج  توسط مقامات اداره اماکن پلمپ گردید.

بنا به گزارشهای رسیده فروشگاه آقاي فرداد جعفري كه محل فروش لوازم يدكي اتومبيل مي باشد وهمچنین فروشگاه دیگری متعلق به آقاي هومن شهيدي به همراه انبار لوازم يدكي ایشان پلمپ شدند.این در حالی است که با اخطار مقامات قضایی اداره اماکن تا روز پنجشنبه محل کسب سه شهروند دیگر به نام های آقای شهيدي و رامين رحماني و سعيد وجداني پلمپ می گردد.

موارد زیادی از پلمپ محل کار شهروندان بهایی به دلیل تعطیلی در مناسبت های مذهبی و همچنین  اعتقاد داشتن این شهروندان به دیانت بهایی , تا کنون گزارش شده است که از جمله می توان به بیش از ۱۷۰۰ روز پلمپ غیرقانونی ۳۲ واحد صنفی بهاییان ساری در شش ماهه اول سال ۹۴ اشاره کرد.

یک شهروند بهایی پیشتر درباره دلایل این محدودیت ها گفته بود: “در آیین بهایى ۹ روز تعطیل مذهبى وجود دارد که بعضا مصادف با تعطیلات رسمى در تقویم ایران نیست ولى طبق دین بهاییت، کسب و کار در این روز ها جایز نیست و بهاییان این روزها را تعطیل مى کنند، ولى اداره اماکن مى گوید شما حق تعطیل کردن کار در این روزها را ندارید و بهایى ها هم قبول نمى کنند

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.