پلمپ محل کسب یک شهروند بهایی دیگر در تبریز

پلمپ محل کسب

پلمپ محل کسب

پلمپ محل کسب یک شهروند بهایی دیگر در تبریز
به گزارش کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی پس از پلمپ محل کسب چندین شهروند بهایی در روزهای گذشته در تبریز محل کسب یک شهروند بهایی دیگر به نام بهمن معجزاتی به دلیل اعتقاد به آیین بهایی پلمپ شد.
پیشتر در روزهای گذشته محل کسب چند شهروند بهایی به نام های همن معجزاتی ٬ خیرالله بخشیپرهام صابری – -انیس حکمران و پدرشان-شهریار خداپناه- تورج میثاقی-نادر نورمحمدی-پیام ظفریاب نیز پلمپ شده بود.

شهروندان بهایی بر اساس باور دینی خود اماکن کسب خود را به هدف اجرای مناسک مذهبی تعطیل می کنند. اما دستگاههای انتظامی و امنیتی علیرغم حقوق مشخص قانونی و شهروندی افراد در عمل به باورهای دینی خود و نحوه مدیریت اماکن تجاری خود، به پلمپ اماکن کسب آنان اقدام می کنند.
اقدام به پلمب مراکز صنفی شهروندان بهایی در حالی انجام می‌شود که براساس بند ب ماده ۲۸ قانون نظام صنفی، صاحبین واحد صنفی می‌توانند تا سقف ۱۵ روز در سال واحد صنفی خود را بدون اطلاع اتحادیه تعطیل نمایند.
پلمب اماکن کسب بهاییان در ایران در حالی ادامه دارد که شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور حقوق شهروندی ۱۲ آذرماه سال جاری در گفتگو با رسانه ها گفت که “راجع به پلمپ اماکن تجاری و ممانعت از فعالیت بهایی‌ها، استعلاماتی از معاونت حقوقی رئیس جمهور شده است و این بحث را ازطریق حقوقی پیش می‌بریم تا راهکاری برای موضوع بیابیم

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.