نسرین ستوده فعال حقوق بشر و عضو کانون مدافعان حقوق بشر به کارزار” یاد یاران ایران” پیوست

نسرین ستوده

نسرین ستوده فعال حقوق بشر و عضو کانون مدافعان حقوق بشر به کارزار” یاد یاران ایران” پیوست

کارزار ‫#‏یادیاران‬ ایران(مدیران جامعه بهایی) ، شما هم می توانید با ارسال عکس و پیام خود در این کارزار مشارکت نمائید. جهت اطلاع بیشتر به این لینک مراجعه کنید : http://goo.gl/3w7x6u

نسرین ستوده حقوقدان، وکیل دادگستری و فعال اجتماعی است. او عضو کانون مدافعان حقوق بشر، کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز علیه زنان، و انجمن حمایت از کودکان بوده و وکالت پرونده‌های بسیاری از فعالان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، کودکان قربانیِ کودک آزاری و کودکان در معرض اعدام را برعهده داشته‌است. ستوده در سال ۱۳۸۸ (۲۰۰۸ میلادی) برنده جایزه حقوق بشر «سازمان حقوق بشر بین‌الملل»شد . خانم ستوده از کارزار یاد یاران ایران حمایت کرد.

نسرین ستوده از ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ تا ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی»، در بازداشتگاه اوین به سر برد.پس از آزادی، بنابر دستور دادگاه انتظامی وکلا، مجوز وکالت وی از تاریخ مهر ۱۳۹۳، به مدت ۳ سال، باطل شد.

خانم ستوده با شعار حق کار، حق دگراندیشان خواهان اجرای شدن یکی از مهمترین حقوق هر شهروندی ایران پس از آزادی خود شده است.

……..
با ارسال پیام و تصویر خود اعتراض خود را نسبت به بازداشت هفت تن از رهبران جامعه بهایی که به 20 سال زندان محکوم شده اند، اعلام کنید. 25 اردیبهشت سالگرد، هفتمین سال بازداشت رهبران بهایی است.
#یادیاران#بهایی
منبع خبر : http://goo.gl/e2SI3w

 

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.