مقامات امنیتی آب شهروندان بهایی ساکن دازگاره بستند

dazgareh

مقامات امنیتی آب شهروندان بهایی ساکن دازگاره بستند

بنا به گزارش رسیده به کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی روز دوشنبه ۲۴ مراد ماه ماموران امنیتی آب را بر اهالی دازگاره از توابع استان سمنان بستند.

یک منبع آگاه ضمن تائید این خبر گفت:روز دوشنبه ساعت۱۶مامورین انتظامی , سپاه پاسدارن وزارت ااطلاعات,اداره آب و همچنین با حضور بخش دار منطقه و البته با ریاست آقای احسانی مسئول حراست اداره آب که حضوری فعال در تخریب و پرنمودن چاه آب داشت طی حکمی فرمایشی و سفارشی چاهی را که خانواده خانجانی در روستای دازگاه از توابع سمنان با مجوز قانونی ۲۵ سال گذشته، احداث و حفر نموده بودند و از آن درختان مزرعه خود را آبیاری می کردند را باچندین دستگاه ماشین آلات راه سازی و تا ساعت 2 بامداد  پر نموده و تخریب کردند.

این در حالی است که  اولین اقدام علیه این خانواده نمی باشد.علاوه بر زندانی نمودن چندین عضو از این خانواده به دلیل اعتقاد به دیانت بهایی، مصادره اموال و پلمپ کارخانه و مغازه های این شهروندان در دستور کار بوده که اجرایی شده است.

این منبع مطلع افزود ماموران امنیتی در همین منطقه سد خاکی را که با مجوز رسمی از نهادهای مربوطه احداث شده بود تخریب نموده و برق این مجموعه را قطع کرده اند .

زمینی را که طی 30 ساله به یکی از افراد این خاندان داده بودند به ناحق گرفته و تحویل سپاه پاسداران دادند . منزل شخصی را تخریب نمودند و قصد مصادره زمین و باغ ها را در قالب ستاد اجرایی دارند. این در حالی است که شورای تامین استان با حضور ریاست شخص استاندار منصوب دولت تدبیر و امید ( آقای وکیلی ) منطقه آبا اجدادی این خانواده را منطقه نظامی معرفی کرده و سپاه پاسداران در ورودی این منطقه ییلاقی آمد و رفت ها را بازرسی و تحت نظارت قرار داده است و فقط افراد خاصی میتوانند به ملک پدری خود رفته و انجا چند ساعت و یا حداکثر تا چند روز بمانند.

این منبع در ادامه اضافه نمودند:این فشارها از دولت احمدی نژاد شروع و تا به حال که دولت آقای روحانی بیشتر  از دو سال است که روی کار آمده ادامه و بلکه شدت یافته است .

Related posts