مرخصی فریبا کمال آبادی شهروند بهایی و از مدیران بهایی پس از هشت سال

 

5432

مرخصی فریبا کمال آبادی شهروند بهایی و از مدیران بهایی پس از هشت سال

به گزارش کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی:فریبا کمال آبادی شهروند بهایی زندانی و از مدیران جامعه بهایی ایران پس از هشت سال به مرخصی۵ روزه اعزام شد.مرخصی ایشان در حالی صورت گرفت که دختر خانم فریبا کمال آبادی صاحب فرزند شده است.
لازم به ذکر است که این اولین مرخصی خانم فریبا کمال آبادی پس از هشت سال می باشد.

photo_2016-05-08_23-45-23 photo_2016-05-08_23-45-25

خانم فریبا کمال آبادی، که به ده سال زندان سال زندان محکوم شده است ، هم‌اکنون در آستانه نهمین سال از دوران محکومیت خود، محروم از حق مرخصی، در بند نسوان اوین نگهداری می‌شد.

فریبا کمال آبادی، محبوس در بند زنان زندان اوین که از اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۷ در بازداشت به سر می‌برد علیرغم گذراندن بیش از دوم سوم از دوران محکومیت خود همچنان از حق مرخصی محروم بوده است. وي در مدت بازداشت حتی اجازه مرخصی جهت خواستگاری و یا ازدواج یکی از فرزندان و یا بچه‌دار شدن فرزند دیگرش نداشته است. فریبا کمال آبادی به همراه مهوش ثابت، بهروز توکلی، جمال الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی و وحید تیزفهم، عضو هیاتی به نام «یاران ایران» بودند که اداره امور جامعه بهایی را برعهده داشت. این شهروند بهایی در اردیبهشت ۸۷ توسط نهادهای امنیتی بازداشت و پس از بیش از ۱۱۴ روز انفرادی و ۲۷ ماه نگه‌داشته شدن در وضعیت بازداشت موقت به زندان رجائی شهر و پس از آن به زندان قرچک ورامین منتقل شد. فریبا کمال آبادی در مرداد ۱۳۸۹ از سوی قاضی محمد مقیسه، رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، به تحمل ۲۰ سال حبس محکوم شد که این حکم در آذرماه ۱۳۹۴ با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی به ده سال تقلیل پیدا کرد.

Related posts