قابل توجه بهاییانی که محل کسب و کارشان پلمپ شده است

قابل توجه بهاییانی که محل کسب و کارشان پلمپ شده است

قابل توجه بهاییانی که محل کسب و کارشان پلمپ شده است

قابل توجه بهاییانی که محل کسب و کارشان پلمپ شده است

دوستان عزیز بهایی الله ابهی

مدتها در این فکر بودم که من به شخصه چه خدمتی از دستم بر می آید که برای شما عزیزان انجام دهم توان مالی ندارم و خودم هم از لحاظ کاری دوران سختی را هم داشته ام .

نمی دانم آنچه در ذهنم می گذرد و می نویسم تا چه اندازه موثر و مفید است ولی شاید تا حدودی بتواند بخشی از عواطف و احساسات مرا نسبت به امر عظیمی که شما در حال انجام آن هستید بیان کند.

در آثار حضرت بهاءالله و هیکل اطهر حضرت عبدالبهاء و حضرت ولی عزیز امرالله بارها زیارت کردیم که در آیین بهایی یکی از مصادیق شهادت انفاق عمر است حال این انفاق عمر می تواند در زندان و سجن باشد یا در محل کار و کسب و زندگی عادی باشد آنچه مهم است این نکته است که عمر خود را برای رضای حق و رضای الهی قرار بدهید .

بسیاری از بهاییان در طول 173 سال گذشته به شهادت رسیده اند در 37 سال گذشته تا جایی که اطلاع دارم 227 نفر توسط نظام و حکومت و گروه های فشار به شهادت رسیده اند یا به قتل رسیده اند که قتل ایشان انگیزه های تعصب دینی داشته است .

حال به بهاییان در طول این 37 سال گذشته صدها نوع اذیت و آزار را وارد کرده اند آن جوان مستعدی که از ادامه تحصیل محروم شد و مجبور شد که برای امرار معاش با سختی ومرارت مغازه ای را باز کند تا لقمه ای حلال بدست آورد و مجدد محل کسب و کار را بسته اند آیا از انفاق عمر در راه رضای الهی نیست ؟ به نظر حقیر نوعی شهادت در راه خداوند است که استقامت می کنید و این همه رفتار غیر انسانی را متحمل می شوید ؛ شما در حقیقت مبلغ صامت حضرت حق هستید هر چند خودتان ندانید همسایگان و دوستان و آشنایان شما که سالها با شما رفت و آمد داشته اند و رفتار انسانی شما را شاهد بوده اند و این پلمپ محل کسب و کار شما را امروز مشاهده می کنند احساس می کنند که حقیقتی در آیین شما وجود دارد که این ظلم به شما وارد می شود ؛ بهاییان نهایت سعی خود را می نمایند که کاری که به عهده دارند در نهایت صدق و راستی و تلاش انسانی انجام شود و حال که برای رفتار انسانی شما مانع ایجاد می شود مسلما نمی تواند رفتاری که باعث آزار و اذیت شما شده را انسانی و قانونی و اخلاقی دانست .

اینکه چه کسانی و با چه اهدافی این رفتار زشت و غیر دینی وغیر اسلامی را مرتکب می شوند شکی نیست که یا از تعصب کور و جهالت دینی و مذهبی است یا با اهداف اقتصادی است که جامعه ای سالم و شکوفا در ایران رشد نکند تا نتواند الگویی که در زمینه تربیت نشان داده را در زمینه کسب و کار هم گسترش دهد ؛ مانع ادامه تحصیل شدند تا مانع الگوی تدوام تربیت جامعه شوند ؛ اما جامعه با هر سختی و مرارتی سعی در ایجاد فضای آکادمیک کرد تا تعدادی جوان مستعد را به عنوان منبع علمی جامعه و تداوم رفع نیازهای علمی جامعه تربیت کند ؛ حال این جامعه علمی هم نیاز به تغذیه مالی دارد و گروه های فشار نظام می خواهند با یک تیر چند نشان بزنند هم محل کسب و کار را پلمپ می کنند هم باعث می شوند سرپرست خانواده توان تغذیه مالی دانشجوی خود را نداشته باشد .

در مجموع آنچه مشاهده می کنیم همگی نیاز به سختی و مرارت و تحمل و بردباری و گذشت و ایثار است و انفاق عمر که به تایید حضرت حق شهادت در راه رضای الهی است .

شک نکنید که این تحمل شما ثمرات عدیده ای برای نه تنها جامعه بهاییان ایران و کلیت مردم ایران خواهد داشت که الگویی برای استقامت برای همه مردم جهان است ؛ شاید باورش سخت باشد و نوعی اغراق به نظر برسد اما مگر ریختن چند قطره خون باعث ایمان افرادی نشد که امروزه از دانشمندان و افتخارات جامعه جهانی هستند ؟ پس شک نکیند هزاران نفر به خاطر این ظلم شدید و غیر انسانی و غیر اسلامی و غیر قانونی به شما در پی یافتن و تحری حقیقتی می روند که شما به آن ایمان دارید .

وقتی رسانه ها با علمای ایران و مسئولین ایران از این فشارها می پرسند آنان به انکار و دروغ متوسل می شوند که هیچ بهایی به دلیل اعتقادات دینی محل کسب و کارش پلمپ نشده است ؛ همانگونه که به دروغ تمام می گویند هیچ فردی به دلیل اعتقادی دینی زندانی نسیت ؛ اما همین که فرد بهایی به ادارات مسئول مراجعه می کند از او می خواهند که به اعقتادات دینی خود پاینبد نباشد و روحانیت و معنویت و اخلاق کاری را زیر پا گذاشته  و تعهد بدهد که در کارش مقدسات دینی را لحاظ نمی کند ؛ همانگونه که برخی از مسئولین که این فشارها را وارد کرده اند هم مقدسات دینی و الهی را براحتی زیر پا گذاشته و انسانیت را فراموش کرده و نان مردم را بریده اند و وجدان درد هم ندارند و شاید ندانند که وجدان در کجای حقیقت وجودی انسان جای دارد .

شهادت در راه حق تنها با ریختن خون شما میسر نمی شود بلکه با تحمل شما در طول زمان و تحمل شما این مقام را از جانب حضرت حق بدست می آورید ؛ در زمان رسول اکرم کفار قریش معامله با پیروان حضرت رسول را منع کردند و پیروان حضرت حق را مجبور به تحمل گرسنگی و فقر کردند اما امروز 1400 سال گذشته است و رجعت کفار است که پیروان رسول حق را مجدد از کسب و کار منع کرده است .

بسیاری از علما سخنان بسیار زیبا و نغز و از حقوق انسانی می گویند و می نویسند ؛ اما زمان عمل که می رسد توان اجرای مطالبی که خود بیان کرده اند را ندارند چرا که این سخنان زیبا و انسانی از اعماق قلب و روح و روان و باور صادقانه  ایشان نبوده است و در حقیقت یا تظاهر به دینداری است یا نوعی در حقیقت به قول قرآن کریم نفاق است و ریا .

مگر می شود فرد یا جامعه ای به رسول اکرم ایمان داشته باشند و اینگونه قساوت و ظلم را علنی در جامعه بروز دهند ؟ کجای صراط مستقیم به صراط این افراد شباهتی دارد ؟

دین اسلام و مردم مسلمان هم در طول تاریخ هزاران فشار را متحمل شده اند و امروز هم در ایران مسلمانان اگر بخواهند پیرو حسین (ع) باشند جایشان در اوین و رجایی شهر و امثالهم خواهد بود ؛ چرا که فرمان امام حسین ( ع ) عدم قبول ظلم و تبعیت  و بیعت نکردن از ظالم است .

حال ماموری حکمی بدستش می رسد که باید مغازه صدها بهایی را پلمپ کند قلبا هم می داند که این ظلم است؛ به مغازه بهایی مراجعه می کند و کسب حلالیت می کند وابراز شرمندگی می کند که مامور است و مجبور ؛ آب را بر حسین (ع) و یارانش بستند و حال هم آب و نان بر یاران حسین زمان بسته می شود تا تاریخ بداند که قرآن فرمود که در سنت خدا تبدیلی نیست .

بهاییان به جمیع ادیان الهی اعتقاد قلبی دارند و رفتار سیاسی گروهی را به نام اسلام و دین اسلام نمی دانند ؛ بهاییان برای علما و روحانیت روشن ضمیر و مومن حقیقی احترام قائل است و این رفتارها را به حساب جمیع علما نمی دانند ؛ بهاییان به امرا و سران کشوری و لشگری احترام قائل است و اشتباهات گروه های متعصب دینی را به نام دولت و حکومت نمی داند بلکه هستند افرادی که از یک کرسی مقدس مانند قضاوت سوء استفاده می کنند ، بهاییان اصل لزوم قوه قضاییه را زیر سئوال نمی ببرند بلکه اتفاده ابزاری را نکوهش می کنند .

کمپین بهایی آرزو دارد روزی افرادی صادق و انسان و شریف بر مسند حقیقی خود جالس شوند تا رفع این سوءتفاهمات عملا امکان پذیر شود

 

 

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.