ظرفیت کم و ادعای زیاد

۱۴۱۴

ظرفیت کم و ادعای زیاد 

خواستم شروع مقاله را با سئوال از علمای فعلی مستقر در نظام جمهوری اسلامی اغاز کنم و از ایشان بپرسم که چگونه ظرفیت و توان اداره جهان و حکومت بر اهل عالم را در خود مشاهده می کنند دیدم که حقیقتا بجز تعدادی قلیل دیگر علما همچون تصوری ندارند و نه کاری با حکومت دارند و نه کاری با ظلم هایی که نظام می کند و سرشان با زیارت خطبه های متعدد عقد موقت شلوغ است !!

بعد خواستم در آغاز از سرداران و فرماندهان و بزرگان حافظ کشور و نظام جویا شوم که چگونه در آینده می خواهند دنیا را با دینی که آخرین دین می دانند و نظامی که الگوی حکومت اسلامی است با مردم دیگر که مسلمان نیستند معاشرت و یا گفتگوی سازنده داشته باشند اما دیدم که ایشان هم سرشان با ساختن سدهایی که نباید ساخته می شد و راههایی که باید ساخته می شد و نشد و مناقصه هایی که برگزار نشده و ایشان برنده شده اند گرم است و کاری با مردم ندارند و فقط گه گاهی مثلا سالی دو بار و هر بار به مدت شش ماه مردم را در زندان نگهداری می کنند تا مبادا سخنی و حرفی از دهانی جاری شود .

برای همین به سراغ مردم شریف ایران می روم که ظرفیت زیاد دارند ولی قصد آزار ندارند و ادعای کنترل جهان و حکومت بر اهل عالم را هم ندارند ؛ برای همین درد مشترک خودم و مردم ایران را با ایشان واگویه می کنم .

البته شاید برخی بپرسند که چی ؟ می نویسی برای کی ؟

بعرض می رسانم که درد من شایددرد فردا تو هم باشد همسایه شما دختر و پسر دانشجویی دارد که برای نوشتن یک مقاله در وبلاگش سه سال حبس گرفته و همسایه دیگر شما هم کارگی است که برای دریافت حقوق ده ماهه عقب افتاده اعتراض کرده است اما بجای دریافت حقوق محکوم به ضربات شلاق شده است .

ایشان مسلمان هستند و بهایی نیستند  و قاضی محترم که مدعی است که در جای امیر مومنین نشسته این حکم را صادر کرده حال دختر و پسر شما از اسلام چه دیدی خواهد داشت ؟

قبلا برای اثبات حقانیت آیین بهایی قبلا لازم بود دهها ساعت استدلال و آیات و احادیث بیاورم اما امروز هیچ نیازی به استدلال نمی بینم چون برای حقانیت شما می پرسم که چه دلیلی دارید که بر حق هستید ؟

ظرفیت آیین بهایی در 173 سال گذشته ثابت شده است ادعای ظرفیت زیاد نداریم اما ادعای تحمل و صبر و گذشت و ایثار را داریم و ثابت کردیم با هزاران زندانی و شهید و فشارهای عدیده که هر روز شاهد آن هستید ؛ اگر شما بر حق هستید و دین شما دین زمان و بروز است چگونه آنرا ثابت می کنید ؟ شما که مسلمانان هم از دینی که مدعی آن هستید در حال گریز هستند !!

علما و امرا و مسئولینی که ظرفیت شنیدن و خواندن و استدلال و نقد را ندارند در حقیقت تحمل ندارند که سخن حقی به گوشی برسد چگونه می توانند جهان را از مفاسد و مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی نجات دهند در حالی که خودشان نمی توانند با عده ای مفسد مبارزه کنند و فرهنگ و اقتصاد و اجتماع در حال در هم پاشیدن است ولی اینان به فکر صندلی یا قدرت و یا ثروت هستند ؛ آیا اینگونه جهان را به سمت صراط مستقیم هدایت می کنند ؟ شما مردم قضاوت کنید بین یک بهایی که با مهربانی و صبوری از بسیاری از حقوق اولیه محروم است ولی عشق را نثار می کند و با آن قاضی و مسئولی که مسبب چنین فشارهایی شده کدام یک می توانند مورد رضای حق و پروردگار باشند ؟

شاید در دهها سال دیگر جواب این سئوالات خیلی ساده و واضح باشد همانگونه که امروز کسی از حقانیت حسین مظلوم و یزید سئوال نمی کند .

ایران روشن 9/3/1395

 

 

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.