صادق زیباکلام:کار خانم ‫‏فائزه هاشمی‬ از هر نظر درست است.

0909

صادق زیباکلام:کار خانم ‫‏فائزه هاشمی‬ از هر نظر درست است.

به گزارش کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی:این استاد علوم سیاسی تصریح کرد: ایشان درست‌ترین، اخلاقی‌ترین و انسانی‌ترین کار ممکن را کردند که به عیادت آن خانم ‫#‏بهایی‬ رفتند.
وی در ادامه با اشاره به خانم ‫#‏کمال_آبادی‬ اظهار داشت: واقعاً جرم این افرادی که 8 سال برخی هم بیشتر در زندان هستند چیست؟ آیا این افراد جاسوسی کردند و اسرار مملکتی را به بیگانه دادند و وطن‌فروشی کردند؟ آیا ازنظر دینی امام صادق علیه‌السلام که با چندین هزار نفر از کافران، مشرکین، یهودیان، نصرانی‌ها و گبرها می‌نشستند و یا بحث می‌کردند، اگر هرکدام از آن‌ها مریض می‌شدند آیا امام به عیادتشان نمی‌رفتند؟
صادق زیباکلام‬ اضافه کرد: خانم فائزه هاشمی به دیدار کسی رفتند که 8 ماه با او در یک سلول بوده است؛ یعنی ابتدایی‌ترین کاری که یک انسان می‌تواند در حق یک انسان دیگر انجام دهد ایشان کرده است. به نظر من اگر وی به دیدار هم‌سلولی و هم بندش صرفاً به خاطر اینکه افکار و عقایدشان مخالف هم است نمی‌رفت آن‌وقت بود که جای گلایه داشت و جای این بود که خانم هاشمی را آماج حملات قرار دهند.
وی گفت: هنوز مشخص نیست که ‫#‏بهاییان‬ در ایران به چه دلیل حق تحصیل و حق کار کردن ندارند و باید در زندان باشند؟ آیا صرفاً به دلیل این است که عقاید و افکارشان با ما متفاوت است؟ آیا این قبیل رفتارها بر اساس موازین شرعی صورت می‌گیرد؟ آیا رسول‌الله(ص) دستور داده بودند که هرکسی که مسلمان نشده و کافر باقی‌مانده او را به زندان بیندازند؟ آیا علما و مراجع این فتوا را داده بودند که هر کس مانند ما نمی‌اندیشد باید به زندان بیفتد؟
صادق زیباکلام در پایان تأکید کرد: از منظر ‫#‏حقوق_بشر‬ یا قوانین غربی و یا غیر اسلامی به موضوع بهاییان نگاه نمی‌کنم، بلکه پرسش من از مقامات محترم جمهوری اسلامی ایران آن است که با توجه به قانون اساسی خودمان و با توجه به اصول فقهی و شرعی خودمان، و با توجه به موارد دیگری که فقهای بزرگ شیعه درگذشته و امروز گفته‌اند آیا می‌توان یک فردی را به جرم یا اتهام داشتن افکار و عقایدی مغایر با اعتقاد دینی خودمان به زندان بیندازیم یا اجازه تحصیل به او ندهیم یا به او اجازه کار در مملکتش ندهیم و سایر فشارها و محدودیت‌هایی که ما برای بهایی‌ها ایجاد کرده‌ایم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.