سخنان نائیب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس علیه شهروندان بهایی

8545025

سخنان نائیب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس علیه شهروندان بهایی

حققیت پور افزود: اقلیت‌های مذهبی در ایران رسمیت دارند،البته بهاییت اقلیت ساخته شده‌ی انگلیسی هاست که قانون جمهوری اسلامی ایران به آنها رسمیت نمی بخشد،این اقلیت همانند وهابیون درعربستان هستند، این دو جریان قصد تخریب فرقه شیعه و سنی را داشته که در ایران اجازه فعالیت ندارند و نخواهند داشت.

این نماینده مردم درمجلس نهم با تاکید براینکه آمریکایی‌ها نیازمند فضاسازی در منطقه هستند،گفت: در خاورمیانه گروه های آمریکایی،عربستان و صهیونیست ها ورشکسته‌هایی هستند که با مطرح کردن ادعاهای دروغین قصد خودنمایی دارند.

نائیب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: آمریکایی ها بدانند؛مطرح کردن ادعاهای دروغین دیگر،فشاری بر جمهوری اسلامی ایران وارد نخواهد کرد.

چندی پیش وزارت امور خارجه آمریکا در روز چهارشنبه ۲۲ مهرماه گزارش سالانه خود درباره میزان آزادی‌های مذهبی در جهان را منتشر کرد که در این گزارش، بار دیگر سیاست حکومت ایران در سرکوب آزادی‌های مذهبی شهروندان ایرانی را مورد انتقاد قرار داده و موارد متعدد از تبعیض‌های مذهبی را برشمرده است.

این در حالی است که شهروندان بهایی اکثرا ازحقوق شهروندی ازجمله حق تحصیل در دانشگاه,صدورجواز کسب,داشتن قبرستان و انجام مراسم دینی خود در ایران محروم هستند و بسیاری از این شهروندان تنها به دلیل انجام مراسم دینی خود به زندانهای طویل مدت محکوم شده اند و یا دوران محکومیت خود را سپری میکنند.از این جمله  مدیران جامعه بهایی هستند که هفتمین سال حضور خود در زندان را سپری می کنند.

Related posts