رهبران در پاکستان بر نیاز مبرم به توافق بین ادیان تأکید کردند

رهبران در پاکستان بر نیاز مبرم به توافق بین ادیان تأکید کردند
رهبران در پاکستان بر نیاز مبرم به توافق بین ادیان تأکید کردند
رهبران در پاکستان بر نیاز مبرم به توافق بین ادیان تأکید کردند

لاهور، پاکستان- جامعۀ جهانی بهائی بر لزوم درک عمیق‌تری از یگانگی نوع انسان، به منظور ایجاد همزیستی مسالمت آمیز میان ادیان مختلف، تاکید نمود.

در همایش بین‌المللی سیرت (Seerat) در لاهور، که دولت پاکستان به قصد ترویج هماهنگی بین ادیان تشکیل داده بود، نمایندۀ جامعه جهانی بهائی آقای چونگ مینگ هویی (Chong Ming Hwee) گفت: «همکاری بین اجزاء بدن انسان، عملکرد سیستم بدن را تضمین می‌کند…به همین ترتیب، تمدن را می‌توان حاصل مجموعه‌ای از تعاملات میان اجزاء بسیار وابسته، در عین حال گوناگونی دانست که به فراتر از هدف محدود تمایل به بقای خود می‌نگرند».

«همان‌طور که سر زندگی و حیات هر سلول و هر عضو، به سلامت بدن به عنوان یک واحد کل بستگی دارد، آرامش و رفاه هر فرد، هر خانواده، و هر گروه از مردم را نیز باید در رفاه کل نژاد بشر جستجو نمود».

این کنفرانس در تاریخ ۱۱ و ۱۲ دسامبر مصادف با سالروز ولادت پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) برگزار گردید. رهبران در پاکستان، در حالی‌که بر نیاز مبرم به هماهنگی و توافق بین ادیان تأکید داشتند، از این فرصت استفاده نمودند تا توجه را به نقش دین در ایجاد وحدت جلب نمایند. این کنفرانس که نواز شریف، نخست وزیر پاکستان نیز در آن حضور داشت، نمایندگانی از جوامع مختلف دینی و مقامات دولتی در آن شرکت کرده بودند.

آقای چونگ گفت: «حضور در این همایش تاریخی که توسط دولت پاکستان تشکیل شده و مشارکت اقلیت‌های مذهبی در آن مورد استقبال قرار گرفته، بسیار دلگرم کننده بود. این گردهمایی نه تنها شاهدی بود بر اینکه چگونه حضرت محمد و تعالیم ایشان بر هماهنگی بین ادیان تأکید دارند، بلکه تأییدی بود بر حقایق بنیادینی که در همۀ ادیان مشترکند، یعنی یکتائی خداوند و یگانگی نوع انسان».

منبع : http://news.persian-bahai.org/story/1144

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.