رفسنجانی: فائزه اشتباه بدی کرده و باید تصحیح کند

photo_2016-05-15_13-28-10

رفسنجانی: فائزه اشتباه بدی کرده و باید تصحیح کند
به گزارش کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی به نقل از دویچه وله آلمان:رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی به دیدار دخترش با مدیر جامعه بهاییان واکنش نشان داد. هاشمی رفسنجانی این دیدار را که واکنش شدید جناح اصولگرا را برانگیخته، “اشتباه بدی” توصیف کرده که “باید تصحیح” شود.

به نوشته‌ی خبرگزاری فارس، اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار با مسیح مهاجری، مدیر مسئول روزنامه “جمهوری اسلامی” به دیدار فائزه هاشمی (دخترش) با فریبا کمال‌آبادی واکنش نشان داده است. بر اساس خبر منتشرشده در بعد از ظهر یکشنبه (۱۶ مه/ ۲۶ اردیبهشت)، هاشمی رفسنجانی به مهاجری گفته است: «فائزه اشتباه بدی کرده و باید آن را تصحیح و جبران کند».
بر این اساس، هاشمی رفسنجانی بهاییت را “فرقه ضاله استعمارساخته و منحرف” خوانده که “همیشه با همین انحراف شناخته شده و ما همیشه از این فرقه تبری جسته و می‌جوییم”.
فائزه هاشمی رفسنجانی زمانی که در زندان اوین دوران محکومیت خود را می‌گذراند، با فریبا کمال‌آبادی و چند چهره سیاسی و مدنی دیگر آشنا شد.

فریبا کمال‌آبادی به عنوان عضو هیات ۷ نفره رهبران جامعه بهایی که به “یاران ایران” معروف است، از اردیبهشت ماه ۱۳۸۷ در زندان بوده است. اعضای این هیات هفت نفره (جمال‌الدین خانجانی، عفیف نعیمی، فریبا کمال‌آبادی، بهروز توکلی، وحید تیزفهم، سعید رضایی و مهوش ثابت) به اتهام “جاسوسی، توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی” هر یک به ۲۰ سال زندان محکوم شده‌اند. جامعه جهانی بهایی این اتهام‌ها را رد می‌کند.
کمال‌آبادی پس از ۸ سال زندان برای اولین بار از روز ۲۰ اردیبهشت، ۵ روز اجازه مرخصی یافت. در این فرصت فائزه هاشمی، نسرین ستوده و ساجده عرب‌سرخی و جمعی دیگر از هم‌بندی‌های او به دیدارش رفتند.

انتشار این تصویر از دیدار فائزه هاشمی با فریبا کمال‌آبادی با واکنش شدید اصولگرایان روبه‌رو شد

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.