درخواست کمیته فرعی مجلس نمایندگان از اوباما:‌ تحریم مقامات ایران که با بهائیان برخورد می کنند

photo_2016-09-16_01-26-56
صدای آمریکا، واشنگتن،‌ ۲۶ شهریور- یک کمیته فرعی مربوط به خاورمیانه و شمال آفریقا در مجلس نمایندگان ایالات متحده در یک رای گیری اجماعی، قطعنامه ای را تصویب کرد که از رئیس جمهوری آمریکا می خواهد آن دسته از مقام های ایران را که در سرکوب و برخورد با بهائیان ایران دست دارند، تحت تحریم قرار دهد.

در این قطعنامه که روز پنجشنبه ۲۶ شهریور توسط کمیته فرعی خاورمیانه و شمال آفریقا صادر شد، ضمن محکوم کردن حمایت دولت ایران از پیگرد قضایی اقلیت بهائی، آمده «ایران همچنان میثاق های جهانی حقوق بشر را نادیده می گیرد.»

در قطعنامه این کمیته فرعی آمده: «مجلس نمایندگان آمریکا از رئیس جمهوری و وزیر خارجه ایالات متحده می خواهد سریعا با استفاده از اختیارات موجود … به تحریم مقام های رسمی ایران و آن دسته از افرادی که به طور مستقیم در تجاوز به حقوق بشر از جمله علیه جامعه بهائیان ایران دست دارند، اقدام کند.»

این قطعنامه همچنین از دولت ایران خواستار آزادی فوری ۷ نفر از رهبران جامعه بهائی شده که از هشت سال پیش در ایران زندانی اند.

تصویب کنندگان این قطعنامه همچنین خواستار آزادی مدرسان دانشگاه مجازی بهائی و همه کسانی که به دلیل اعتقاد شان در ایران زندانی اند، شده است.

ایلینا روس-لهتینن نماینده مجلس نمایندگان ایالات متحده که ریاست این کمیته فرعی را برعهده دارد، در بیانیه ای اعلام کرد به خاطر تمرکز بر برنامه هسته ای ایران، عملکرد وحشتناک رژیم جمهوری اسلامی ایران در نقض حقوق بشر توسط خیلی از مردم دیده نشده است.

کمیته فرعی خاورمیانه و شمال آفریقا زیر نظر کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا فعالیت می کند.

خانم روس-لهتینن، نماینده جمهوریخواه از ایالت کالیفرنیا در بخشی از بیانیه خود همچنین تاکید کرد:‌ «ما نمی توانیم چشم های مان را به روی زجر مردم ایران تحت حاکمیت رهبر ایران و آنچه دولت ‘میانه رو’ی حسن روحانی نامیده می شود ببندیم. ما نباید چشم مان را به زجر و درد اقلیت های قومی و مذهبی ایران مثل بهائیان ببندیم.»

قطعنامه این کمیته فرعی یک هفته بعد از نامه سرگشاده جامعه بهائی صادر شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.