حسن ممتازی، از اساتید سابق دانشگاه بهایی و زندانی سابق بهایی بازداشت شد.

حسن ممتازی، از اساتید سابق دانشگاه بهایی و زندانی سابق بهایی بازداشت شد.

به گزارش کمپین نه به آزار وزندان هموطنان بهایی به نقل از هرانا؛حسن ممتازی، از اساتید سابق دانشگاه بهایی و زندانی سابق در شیراز و پیمان بقایی از شهروندان بهایی ساکن کرمانشاه که اخیرا با قید وثیقه آزاده شده بود بازداشت شدند.

امروز چهارشنبه مورخ ۲۴ آبان ماه حسن ممتازی از اساتید سابق دانشگاه بهایی که در سال ۹۰ به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

آقای ممتازی در منزل مادری خود در شهر شیراز بازداشت شد، منابع نزدیک به آقای ممتازی گفتند احتمالا این زندانی برای اجرای حکم حبس بزودی به زندان اوین منتقل خواهد شد.

آقای ممتازی پس از اینکه در سال ۹۰ بازداشت شد به رای دادگاه در تاریخ ۶ اسفند ۱۳۹۲ در شعبۀ ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد، این حکم حدود هفت ماه بعد در مرحلۀ تجدیدنظر در شعبۀ ۳۶ تجدیدنظر دادگاه انقلاب اسلامی تهران هم عینا تایید شد.
او که متهم است در تدریس به دانشجویان بهایی در دانشگاه آنلاین این شهروندان که از تحصیلات عالیه در ایران محروم هستند مشارکت کرده در قسمتی از نامه خود پس از محکومیت آورده بود “بنده هم همانند سایر همکارانم به جرمی محاکمه و محکوم شده ام که اساساً نه تنها جرم نیست که وظیفۀ انسانی هر کسی است که توانایی علمی داشته باشد و بتواند به جبران محرومیّتی، که برخلاف حقوق طبیعی و انسانی جوانان بهائی ایران، به جوانان بهائی ایران تحمیل شده است قدمی بردارد و از این نظر خوشحالم و مفتخر که سهمی اندک در این زمینه داشته ام. “

 

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.