جناب وزیر ارشاد ؛ به بهانه مراسم اسکار

جناب وزیر ارشاد ؛ به بهانه مراسم اسکار
جناب وزیر ارشاد ؛ به بهانه مراسم اسکار
جناب وزیر ارشاد ؛ به بهانه مراسم اسکار

جناب وزیر ارشاد ؛ به بهانه مراسم اسکار

جناب وزیر لطف کردید و به حناب فرهادی تبریک گفته اید
به گزارش ایسنا، متن پیام سیدرضا صالحی امیری خطاب به اصغر فرهادی آمده است:

«موفقیت جنابعالی را در کسب جایزه جهانی آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) صمیمانه تبریک می‌گویم.

در جهان پرآشوب، ناامن و تاریک امروز، نوع دوستی و صلح طلبی، چراغ فروزانی است که انسان‌های آزادی خواه و وجدان‌های بیدار را گردهم می‌آورد و شما توانستید با زبان گویا و بیان رسای هنر، پیام صلح جویی ایران و ایرانی را فراتر از مرزهای جغرافیایی طنین انداز کنید.

حرکت نمادین غیبت جنابعالی در مراسم اهدای جوایز اسکار به نشانه اعتراض به سیاست‌های تنگ‌نظرانه و نژادپرستانه سیاستمداران تازه کار آمریکا در وضع قوانین غیر انسانی مهاجرتی، بسیاری از وجدان‌های بیدار را در سراسر جهان حاضر کرد و نقاب از چهره دروغین کسانی که شعارهای حقوق بشری سر می­‌دهند، برداشت.

و همزمان سیمای حقیقی ایرانیان فرهنگ دوست را به نمایش گذاشت. امروز جهان معترف است که «ایران هراسی» و «ایران گریزی» فریبی بیش نبود و شما نگاه ایرانیان به دردهای بشر عصر حاضر را به نگاه مشترک جهانیان گره زدید. پیام امروز شما پیام همدردی، همنوایی و همگرایی بود.

بی تردید سینمای ایران که سهم جدی در ایجاد رونق فرهنگی و تقویت امنیت ملی دارد، می‌تواند با تکرار موفقیت‌های خود در سطح بین‌المللی، هنر فاخر این مرزوبوم را در تراز جهانی مطرح کند و امید و نشاط را برای شهروندان فرهنگ مدار ایران زمین به ارمغان بیاورد.

از خداوند متعال استمرار توفیقات جنابعالی  و سرفرازی ایران اسلامی را خواستارم.»

دیروز مراسم اسکار برگزار شد و حاشیه های خاصی داشت اما می خواهم یک حاشیه به این همه حواشی اضافه کنم و به همین بهانه می خواهم جناب وزیر ارشاد را مخاطب این نامه کنم :

جناب وزیر محترم ارشاد اگر من به عنوان یک شهروند بهایی بخواهم فیلمی بسازم و موارد و مشکلات و مسائلی که در 38 سال گذشته بر جامعه بهایی رخ داده است را به جامعه جهانی نشان دهم آیا مجوز می دهید ؟ چون رسانه های شما اعم از صدا و سیما و سایت ها و روزنامه ها و تمامی ارگانهای کشور با دستورالعملی یکسان به جامعه بهایی حمله می کنید و هرگز اجازه دفاع هم نمی دهید آیا می توانم فیلمی بسازم و صحنه شهادت 227 بهایی را روی پرده سینما به نمایش بگذارم ؟ آیا می توانم وارد زندان های شما بشوم و فیلمی از صحنه های شکنجه و سوزاندن ابدان زندانیان را زنده کنم ؟

جناب وزیر حتی در کشورهای غربی که شما به ظاهر مرگ و میر برای ایشان آرزو می کنید به نویسندگان و فیلم سازان اجازه می دهند که حتی ریاست جمهور را به نقد بکشند و صدها فیلم در نقد سیاست کشورشان ساخته اند آیا شما اجازه می دهید که مثلا آقای روحانی را در فیلمی داستانی نقد کنم و در فیلم منشور حقوق شهروندی و بعد عملکرد ایشان را نمایش دهم ؟

آیا می توانم فیلمی بسازم و تهمت هایی که بر آیین من وارد می کنید را در قالب نمایشی جواب دهم ؟

صدها تن از علما و فعالین ضد بهایی جلوی دوربین رفته اند و هر چه خواسته اند گفته اند آقای وزیر آیا انصاف دارید که من هم بتوانم حتی در منزل خودم فقط فیلمی بسازم و جواب علما را بدهم و امنیت داشته باشم که زندگی مرا و خاندان مرا به نابودی نکشانید ؟

چند تن از دوستان فرموده اند که استاد اصغر فرهادی فیلم ساخته اند و اسکار گرفته اند تو هم برو فیلم بساز و هر چه می خواهی بگو و اسکارت را بگیر جناب وزیر برای گرفتن مجوز وقت ملاقات می دهید که فیلمی در حد اسکار بسازم ؟ و برادران سازمانهای اطلاعاتی و امنیتی سلول های انفرادی بلند مدت را پیشاپیش آماده نکرده باشند ؟

جناب وزیر مجوز فیلم مرا بی خیال شوید آیا به براداران مسلمان شیعه که قصد نقد سازنده دارند و می خواهند سیاست های کلی و جزیی نظام را نقد کنند اجازه می دهید ؟

جناب وزیر اجازه فیلم برادران مسلمان را هم بی خیال شوید اجازه رسمی می دهید که بهاییان در ایران سایتی داشته باشند که بتوانند بدون ترس از اتهام تبلیغ علیه نظام به شبهات و سوءتفاهاماتی که ایجاد می کنید جواب بدهند و سایت هم فیلتر نشود ؟

راستی جناب وزیر چرا سایت های بهایی همگی فیلتر هستند ؟ و سایت های ضد بهایی از بودجه های میلیاردی برخوردار هستند ؟

جناب وزیر حتی سایت را هم بی خیال شویم آیا اجازه می دهید در هر رسانه ای که بر علیه بهاییان سخن و یا فیلم و یا برنامه ای اجرا می شود بهاییان بتوانند در همان رسانه به همان مدت جواب اتهامات وارده را بدهند ؟

جناب وزیر خیلی ارفاق می کنم حتی در هیچ رسانه هم جواب نمی خواهد آیا اجازه داریم که در دادگاهی که بر علیه بهاییان افراد بهایی را محاکمه می کنید فیلم بردار داشته باشیم و وکیل و اجازه دفاع قانونی به متهم بدهید ؟

جناب وزیر ظاهرا شما خودتان هم اجازه پاسخگویی ندارید و باید از سازمانهای امنیتی و اطلاعاتی اجازه بگیرید پس لطفا بفرمایید شما دقیقا چه نقشی دارید ؟

آیا شما به یک نفر مثل جعفر پناهی اجازه می دهید داستان زندگی خودش را بسازد نمی خواهد از من و آیین من دفاع کند آیا اجازه می دهید که امثال پناهی از زندگی و فشارهای خودشان فیلمی بسازند ؟

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.