تشکیل پرونده جدید برای بهزاد ذبیحی شهروند بهایی

۵۵۵۵۵

تشکیل پرونده جدید برای بهزاد ذبیحی شهروند بهایی

بهزاد ذبیحی شهروند بهایی اهل ساری که یکماه پیش بازداشت و مغازه اش پلمپ شده بود، در حال حاضر با پرونده دیگری روبرو شده است.

به گزارش کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی به نقل از   مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهزاد ذبیحی شهروند بهایی که یکماه پیش در ساری به مدت هشت روز بازداشت و مغازه اش پلمپ شده بود با شکایت اداره برق با پرونده دیگری روبرو شده است.

یکی از نزدیکان آقای ذبیحی در گفتگو یی گفت: “واحد صنفی (عینک فروشی) آقای ذبیحی در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ بصورت غیرقانونی توسط مسئولین اداره اماکن پلمپ شد. علیرغم مراجعات مستمر ایشان به مراجع ذیربط به جهت فک پلمپ و بازگشایی واحد صنفی، هنوز مغازه ی ایشان پلمپ است.”

این منبع مطلع در مورد پرونده جدید آقای ذبیحی در ادامه گفت: “ایشان در تاریخ ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ با شکایت اداره برق به جهت تحقیق به کلانتری احضار شدند. این پرونده برآمده از نظر و خواست بازجوی پرونده ایشان است.”

وی در ادامه افزود: “در تاریخ ۱۸ اسفند ۹۴ ماموران اداره اطلاعات به همراه بازجوی اطلاعات (کارشناس بهاییت) به صورت غیر قانونی وارد منزل ایشان شده، نسبت به تفتیش منزل و بازداشت ایشان اقدام نمودند. دوران بازداشت ایشان هشت روز به طول انجامید. در زمان تفتیش منزل بازجوی ایشان که در صحنه حاضر بود آقای ذبیحی گفت: “چرا کنتور برق را دستکاری کردی؟ شما بهاییان دزد هستید! تو می خواستی به نظام جمهوری اسلامی آسیب و خسارت بزنی، من در این مورد برایت به موقع پرونده ای تشکیل خواهم کرد.” تهدیدهایی اینچنینی در دوران بازداشت ایشان در بازجویی ها توسط بازجوی پرونده تکرار شد و این در حالی است که اتهام ایشان در جلسه تفهیم اتهام “تبلیغ علیه نظام” عنوان شد.”

آقای ذبیحی در رابطه با این پرونده روز شانزدهم و هفدهم به کلانتری مراجعه کرد و به جای افسر تحقیق، افسر اطلاعات ناجا از وی بازجویی کرده است.

f9a52e54-faff-4c97-987a-8c83599230c5-300x200 20472178-ab60-4b4c-85b9-40e3af5f09e8

لازم به ذکر که بهزاد ذبیحی در طی پنج سال اخیر ۴ بار بازداشت شده است و ۳ بار مغازه اش پلمپ گردیده است.

Related posts