برگزاری دادگاه مجدد برای چهار شهروند بهایی و تشدید قرار وثیقه به ۱میلیارد تومان

photo_2016-09-07_12-44-21

برگزاری دادگاه مجدد برای چهار شهروند بهایی و تشدید قرار وثیقه به ۱ میلیارد تومان
به گزارش کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی: صبح روز چهارشنبه ۱۷ شهریورماه, چهار شهروند بهایی به نام های یگانه آگاهی, ادیب جانمیان, پروین نیک آیین و ارشیا روحانی که پیشتر در آبان ماه سال ۱۳۹۴ بازداشت و سپس دادگاه آنان برگزار شده بود بار دیگر به دادگاه اصفهان احضار و تفهیم اتهام شدند.
این شهروندان بعد از تفهیم اتهام و بازجویی مجدد با اتهام جدیدی به عنوان عضویت در تشکیلات غیرقانونی بهایی و اقدام علیه امنیت ملی مواجه شدند.
بنا به گزارش های رسیده پس از تفهیم اتهامات قرار وثیقه این شهروندان بهایی جوان از چهارصد ملیون تومان به یک میلیاردو دویست ملیون تومان افزایش پیدا کرد و پس از گرفتن وثیقه جدید تا نتیجه دادگاه مشروط آزاد شدند.
پیشتردر روز يكشنبه ٢٤ آبان ماه ١٣٩٤ ، این ۴ شهروند بهایی به همراه ۱۲ شهروند بهایی دیگر، به دنبال مراجعه ماموران وزارت اطلاعات به منازل جمعي ازاین شهروندان در شهرهاي تهران، اصفهان و مشهد، حدود ۱۶ نفر از این شهروندان بازداشت شدند. در زمان برگزاری دادگاه این شهروندان بهایی در دادسرای اصفهان, از حضور خانواده این افراد ممانعت به عمل آمد.بعلاوه دادگاه بدون حضور وکلای این شهروندان برگزار گردید.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.