اخراج شهروند 17ساله بهایی از دبیرستان, به دلیل اعتقادی

 

433

اخراج شهروند 17ساله بهایی از دبیرستان, به دلیل اعتقادی

به گزارش کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی: کمند آگاهی شهروند بهایی 17ساله ساکن اصفهان در تاریخ 10 تیرماه , با مراجع به دبیرستان صفورا با عدم ثبت نام از سوی مدیر دبیرستان مواجه شد.

کمند آگاهی پس از مراجع مجدد با خانواده خود به دبیرستان با بی احترامی مدیر مدرسه (قاری)مواجه شده اند و دلیل اخراج را تشکیل شورای در دبیرستان و صدور رای به اخراج این شهروند بهایی عنوان کرده اند.

پس از مراجع و پیگیری کمند آگاهی وخانواده وی  از آموزش پرورش منطقه 3 استان اصفهان مسئول بخش شکایت عنوان کرده است که علت اخراج کمند آگاهی  شهروند 17 ساله از دبیرستان صفورا تبلیغ آیین بهایی توسط کمند در دبیرستان بوده است.

اخراج  و عدم تحصیل شهروندان بهایی پس از انقلاب اسلامی در ایران روندی رو به رشد داشته است .چندی پیش سخنگوی جامعه بهایی خانم دایان علایی در مصاحبه با سایت تقاطع در خصوص شهروندان بهایی محروم از تحصیل عنوان کرده بودند آن‌قدر تعداد این دانشجویان زیاد است که ما آمار دقیقی نداریم. خیلی از جوانان بهایی بعد از قبولی در دانشگاه، اجازه ثبت نام نمی‌یابند. تنها می‌توان گفت که شمار این جوانان قطعا به “صدها” نفر می‌رسد که هر ساله، از ادامه تحصیل در دانشگاه باز می‌مانند.

این در حالی است که سخنگوی حقوق بشر قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران(محمد جواد لاریجانی) منکر هرگونه تبعیض علیه شهروندان بهایی در ایران شده است .

 

 

Related posts